lip
2012

Niezwykły Kościół Najświętszej Marii Panny.

W przepięknej górskiej okolicy, wśród bujnych łąk, wysokich gór i licznych lasów znajduje się uroczy Karpacz. W miejscowości tej mieści się niezwykła świątynia przypominająca barokowe budownictwo tyrolskie – Kościół Najświętszej Marii Panny. Późnobarokowy ołtarz wraz z obrazem Nawiedzenia NMP i bocznymi figurami przedstawiającymi św. Piotra i Antoniego to tylko niektóre elementy, warte zobaczenia wewnątrz budowli. W przejściu na filarach znajdują się malunki z postaciami ewangelistów, idąc dalej pięć witraży z postaciami świętych oraz w dobudowanej części witraże zdobione motywami kwiatowymi. Gdyby nie witryna internetowa nocleg Karpacz to mogłyby być duże problemy ze spaniem. Na szczęście trafiłam na forum, gdzie turyści polecali oferty zamieszczane pod tym adresem ;)

3 thoughts on “Niezwykły Kościół Najświętszej Marii Panny.

  1. Również w Karpaczu na nartach można pojeździć a ten kościół to na pewno jakaś dawna świątynia z epoki baroku, jestem tego pewien:-)

  2. W Karpaczu to ja lubię te tutejsze szlaki narciarskie i spacerowe, to coś dla mnie bo po długim dniu pracy wypoczynek się każdemu należy :-)

Comments are closed.